Vchodové dveře a vrata

Vyrábíme a montujeme vchodové dveře s dřevěnou zárubní , nebo osadíme vchodové dveře do železného futra. Rám je vždy z eurohranolu. Dveřní křídlo vyrábíme buď rámovou konstrukcí , nebo ze sendvičové desky. Standartně dodáváme vícebodovou rozvorou ( pojistí dveře na více místech) , nebo zámek. Na přání zákazníka dodáváme i elektronické otevírání rozvory. Celoobvodové těsnění je samozřejmostí.

Je možné dodat i dvě těsnění. bezpečnostní kování.Otevírání dveří buď klika-klika , nebo klika-koule. Používáme kvalitní Al práh s přerušeným tepelným mostem. Izolační dvojsklo(tl. 24mm) , výplně z PUR desky (tl. 24mm). Povrchovou úpravu provádíme průmyslovými silnovrstvými lazury značky IMPRA. Materiál: srmk , bor , modřín , dub , jasan , buk. Všechny spoje jsou provedeny nejkvalitnějším truhlářským spojem – pročepováním.

Související s dveřmi:

Dveře do bytu

Vchodové dveře EURO IV 68

Průřez vchodovými dveřmi EURO IV 68 s dvojsklem.

Eurohranol

Eurohranol je základní polotovar pro výrobu eurooken a eurodveří.Jedná se o třívrstvě lepený hranol, u kterého jsou krycí lamely vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu v radiálním řezu. Používáme pouze fixní eurohranoly ( to znamená , že lamely , ze kterých se lepí eurohranol nejsou délkově napojované). Tyto hranoly vykazují vysokou pevnost a tvarovou stálost. Nejpoužívanější dřevinou pro výrobu eurooken je smrk, dub a modřín.

Vícebodový zámek

Vícebodový zámek zajišťuje bezpečné uzamčení na několika místech a je ovládán cylindrickou vložkou. Zavřením vchodových dveří dojde k automatickému zajištění třemi západkami, které se zaklesnou do protikusů v rámu.

Při otevření vstupních dveří klikou dojde k jejich zpětnému odjištění. Při zamykání dveří klíčem se dveřní křídlo zajistí k rámu ještě hlavní zámkovou západkou. Vstupní dveře jsou tak po zamknutí zajištěny na čtyřech místech.

Těsnění

Silikonové těsnění se používá k utěsnění dřevěných oken a dveří. Zajišťuje velmi dobrou zvukovou a tepelnou izolaci.A v neposlední řadě také odolnost proti povětrnostním vlivům. Dodává se v několika barevných provedeních.

Bezpečnostní kování

Vnější hliníkový štítek neviditelně přišroubovaný s ocelovou podložkou a třemi vodícími čepy, vnitřní štítek s ocelovou podložkou, čtyřhran 8×8 mm. Různé druhy. S překrytím vložky. Provedení Klika-klika , klika-koule.

Přechodový práh z Al

Používáme kvalitní přechodový práh z Al , který je pro delší životnost vyztužen.Skládá se ze dvou částí-Al část a plastová část. Při použítí Al a plastu dojde k přerušení tepelného mostu. Je možné dodat i padací práh.

Izolační dvojsklo

Izolační skla jsou vyrobena ze dvou nebo více skleněných tabulí. Tyto tabule jsou spojeny přes distanční profily, které vymezují vzdálenost mezi skly a jsou slepeny trvale pružným tmelem.Skladba pro dvojsklo je tedy 4-16-4 ( 4 mm silné sklo – 16 mm vzduchová mezera – 4 mm sklo).

Distanční profily jsou naplněny prostředkem pohlcujícím vlhkost, který zabraňuje kondenzaci vlhkosti uvnitř izolačního skla. Mezera mezi skly je vyplněna plynem s nízkou tepelnou vodivostí. Ve většině případů je používám argon, který má výborné izolační vlastnosti.

PUR deska

Jedná se o sendvičový panel, který je díky své konstrukci odolný všem povětrnostním vlivům. Povch je tvořen kvalitní překližkou , s krájenou dýhou v různých površích. Jádrem je materiál Styrofam RTM. Desky jsou hladké. Skladba PUR desky je stejna jakou skla. 4mm překližka – 16mm jádro(styrofam) – 4mm překližka.

Dlab a čep

Dlab a čep ,je jediný správný spoj na rámové konstrukce ( rám dveří , oken , dvířek), který se používá od dávných časů a je prověřen staletími. Čep je nasunut do dlabu a z druhé strany vyklínkován. Tento spoj zabraňuje svěšování dveří ( nejčastější závada plastových dveří). Taktéž zabraňuje kroucení dveří.

IMPRA vzorník

Uvedené vzorky mořidel jsou namořeny a nalakovany transparentním lakem na buku. Vzorky jsou pouze orientační.

Máte zájem?

Vždy se snažíme vyhovět vašim přáním. Napište nám, jak si to představujete.